Barvy hrají v našem životě velice důležitou roli. Vědci sice ještě nepřišli s odpovědí na otázku, proč jsou nám některé barvy sympatičtější a jiné méně, ale vůbec to nevadí. Naopak. Právě proto, že každý z nás vidí barvy trochu jinak, může být naše svět tak rozmanitý a bohatý. Umíte si představit, že bychom byli všichni milovníky například pouze odstínů červené? Asi by byl náš svět tak trochu fádní.
o   Na rozmanitost a rozdílné pohledy na barvy sázejí také výrobci hodinek.
o   Proto je nabízejí v mnoha variantách.
Je zajímavé zjistit, jaké barvy hodinek jsou oblíbené u žen a které vedou u mužů.

Červené nebo raději modré?

Podle barev se také dá odhadnout povaha konkrétního člověka. A také toto zjištění může pomoci při výběru hodinek jako dárku. Je také zajímavé, že se muži a ženy od sebe příliš neliší v této charakteristice. Růžové nebo červené sportovní hodinky si většinou vyberou lidé romanticky a duchovně založení. Po černých hodinkách sáhnou ti, pro které je nejvýraznějším znakem sebevědomí a odvaha. Právě proto jsou například pánské sportovní hodinky vyráběné v černé barvě. Černá je u hodinek oblíbená také u žen. A to především pro dámské sportovní hodinky.

§  Pro společenské účely si žena většinou vybere něco více nápadného, co působí zároveň jako šperk.
§  Velmi oblíbené jsou jako doplněk k večerní toaletě zlaté nebo stříbrné hodinky.
Ale zpět ke sportovním hodinkám. Víte, proč si mnoho lidí sportovně založených vybere pro sport modré hodinky? Modrá je barvou vítězů. Podvědomě už tedy počítají s tím, že je jejich cílem vyhrát a nikdy se nevzdávat. Tento fakt se dá docela dobře využít u výběru hodinek pro vašeho potomka. Dětské sportovní hodinky s GPS v modré barvě budou skvělou investicí do jeho budoucnosti.
o   Jedním z oblíbených modelů jsou dětské hodinky Garett Kids Spark 4G.
Kromě celé řady funkcí také disponují tlačítkem SOS.